Hakkımızda

Erken Destek Eğitim Merkezi (EDEM), 2000 yılında Çocuk Sağlığı ve S.I. Uzmanı Gülçin YEGEN tarafından kurulmuştur. Merkezin kuruluş amacı, duyu-motor-algı problemlerine sahip, bedensel ve/veya zihinsel engelli veya risk taşıyan bebeklere ve çocuklara eğitim ve rehabilitasyon hizmeti vermektir. Amacımız, çocuğun en erken dönemde eğitim ve terapi hizmetlerinden faydalanarak, bağımsız yaşama yetisini arttırmak; çocuğun ve ailenin toplumla uyumlu, mutlu bireyler olarak yaşamalarına yönelik gereken desteği vermektir. EDEM’in eğitim ve rehabilitasyon hizmeti verdiği çocuklar arasında, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar (Otizm, Asperger Sendromu, Çocukluk Desintegratif Bozukluğu, Rett Sendromu, Atipik Otizm – PDD NOS), Serebral Palsi, kromozom anomalileri (Down Sendromu, Williams Sendromu gibi), görme bozukluğu, algı bozuklukları olan çocuklar, prematüre bebekler ve aileleri yer almaktadır. Aynı zamanda okulda uyum sağlama, yazma-okuma, matematik gibi alanlarda zorlukları olan çocuklara da destek verilmektedir.

Ekibimiz

Gülçin YEGEN

Gülçin YEGEN

Gülçin YEGEN, eğitimini 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Bölümü’nde tamamlamıştır. 1992 yılında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı çocuk yuvasında duygusal problemli çocukların yanında bedensel ve zihinsel engelli çocuklarla çalışmış, Çocuk Evleri projesinin oluşturulmasında aktif görev almıştır.

CV’nin tamamı için tıklayınız

4 Eylül 2014 Perşembe/Yazar: Anonym/Görüntülenme sayısı (7269)/Yorumlar (0)/
Kategoriler: Ekibimiz
Taglar:
Gözde Kahratlı

Gözde Kahratlı

Gözde Kahratlı, 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olmuştur. 2006-2010 yılları arasında farklı rehabilitasyon merkezlerinde özel eğitime ihtiyaç duyan çocuk ve ergenlerle bireysel ve grup eğitimlerinin yanı sıra aile danışmanlığı kapsamında ebeveyn destek grupları ve seminerler düzenlemiştir. 2010-2018 yılları arasında çalışmalarına özel okullarda devam etmesine rağmen yarı zamanlı olarak bireysel danışmanlık-özel eğitim çalışmalarını sürdürmüştür..

CV’nin tamamı için tıklayınız

4 Eylül 2014 Perşembe/Yazar: Anonym/Görüntülenme sayısı (4852)/Yorumlar (0)/
Kategoriler: Ekibimiz
Taglar:
Funda Akçiçek

Funda Akçiçek

2010 yılında Ordu Başöğretmen Anadolu Lisesinden mezun oldu. 2015 yılında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun olmuştur. Aynı yıl mezun olduktan sonra ilk iş deneyimi olarak 2015-2016 yılları arasında İstanbul Bahçelievler Büyük Anadolu Tıp Merkezinde çalışmıştır. Branş olarak pediatrik rehabilitasyon üzerine çalışmaya karar vermiş ve 2016-2018 yılları arasında rehabilitasyon merkezinde çalışmaya başlamıştır.

CV’nin tamamı için tıklayınız


4 Eylül 2014 Perşembe/Yazar: Anonym/Görüntülenme sayısı (4620)/Yorumlar (0)/
Kategoriler: Ekibimiz
Taglar:
Fehime Senem Akbay

Fehime Senem Akbay

2014 yılında İstanbul Bilim Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde lisans eğitiminden sonra İstanbul Bilim Üniversitesi’ nde yüksek lisans eğitimini de 2017 yılında tamamlamıştır.

2014-2015 yılları arasında, İstanbul’ da Yedi Damla Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ nde Pediatrik Rehabilitasyon ve Duyu Bütünleme terapisi üzerine çalışmıştır. CV’nin tamamı için tıklayınız

21 Ocak 2016 Perşembe/Yazar: Erken Destek Yönetici/Görüntülenme sayısı (2519)/Yorumlar (0)/
Kategoriler: Ekibimiz
Taglar:
RSS